Dzień dziecka w szkole

Radość jest wszędzie: w zieleni trawy, w błękitnej pogodzie niebios, w niezwyciężonej bujności wiosny…, a przede wszystkim w szczerym uśmiechu drugiego człowieka.

1 czerwca to wyjątkowy dzień, nadchodzą wtedy chwile rozpromienione słonecznym blaskiem, radością płynącą z otaczającej aury oraz trwa świętowanie w gronie przyjaznych nam ludzi. Ten czas nazywany jest Dniem Dziecka, jednak każdy z nas bez względu na numer PESEL może czuć dziecięcą beztroskość.

Taką miłą atmosferę udało nam się stworzyć celebrując ten dzień podczas wspólnego grillowania. Od rana unosiła się woń przypominająca o wyśmienitym smaku, ten zapach dopływał do sal lekcyjnych i już każdy wiedział, że czeka go wyjątkowa uczta.  Kiedy  wszyscy spotkaliśmy się przy ośrodkowej altanie mogliśmy skosztować pyszną kiełbasę, napić się herbaty, usiąść na ławce pod drzewem, porozmawiać z kolegami, koleżankami i korzystać z uroków tej chwili.

Nasze świętowanie kontynuowaliśmy przy grach i zabawach na świeżym powietrzu, które umilała nam pogodna muzyka. Mogliśmy trwać bardzo długo w tej błogości, jednak wróciliśmy do swoich klas, aby dać chwilę wytchnienia.

Nie był to koniec atrakcji tego dnia, czekały nas jeszcze wydarzenia popołudniowe w internacie. Taki dzień, kiedy mogliśmy poczuć się sielankowo, nie martwić się sprawdzianami, kartkówkami, każdemu z nas na długo pozostanie w pamięci.