Dzień Dziecka 2021

„Gdyby na wielkim świecie, zabrakło uśmiechu dziecka,

byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas,

nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej, mimo wszystkich słońc,

gwiazd i sztucznych reflektorów…”

                                                                   Julian Ejsmond

 

Dzień Dziecka to szczególnie ważny czas dla wszystkich pociech, tych najmłodszych jak i tych starszych. Dzieckiem jest się przez całe życie, warto więc w tym szczególnym dniu pochylić się nad drugim człowiekiem. Często drobne gesty życzliwości znaczą dużo więcej niż wytworne prezenty.

Nasz Ośrodek rokrocznie, punktualnie 1 czerwca, staje na wysokości zadania i pamięta o swoich drogich wychowankach. Zaczęło się całkiem smacznie. Zapach i aromat pysznych pieczonych kiełbasek zaprosił ochoczo do wspólnej degustacji na świeżym powietrzu. Radosne okrzyki  i uśmiechy na dziecięcych buziach, wszystkich wprawiły w doskonały nastrój.  Po smacznej przekąsce  wróciliśmy do klas, gdzie w przyjemnej atmosferze odbywały się kolejne grupowe zajęcia celebrujące ten wyjątkowy dzień. To nie był jednak koniec miłych niespodzianek. Popołudniu w internacie odbyła się zabawa z licznymi konkursami  i atrakcjami, które dawały wiele możliwości do akrobacji ruchowych, tak uwielbianych przez nasze dzieciaki. 

Z ogromnym zaciekawieniem już dziś czekamy na kolejny Dzień Dziecka, a do 1 czerwca 2022 roku, niestety jeszcze szmat czasu 🙂 🙂 🙂