Czwartoklasiści otrzymali nowe laptopy

Rozwój technologii informacyjno–komunikacyjnej  generuje postęp technologiczny w praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Nasze domy stają się coraz bardziej skomputeryzowane, a samo słowo „komputer” zadomowił się w świadomości już nawet najmłodszych dzieci. Nie ma w tym krztyny przesady, bezsprzecznie cyfryzacja i komputeryzacja to okno na świat młodego człowieka, to w pewnym sensie szansa na rozwój pasji i zdobywanie kluczowej wiedzy w szerokim wachlarzu nauki i wiedzy. Internet to kopalnia wiedzy, szansa na samorozwój i kreatywność, która jest tak szalenie ważna w procesie dorastania dzieci i młodzieży.

Zgodnie z Rządowym Wsparciem dla uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej na mocy rozporządzenia Ministra Cyfryzacji czwórka naszych uczniów otrzymała laptopy z całym oprogramowaniem i niezbędnymi akcesoriami. W naszej Placówce przekazanie owych laptopów miało szczególny wymiar, uczniom  towarzyszyli rodzice, dyrekcja i wychowawczyni klasy.

Drodzy Czwartoklasiści, przed Wami kolejny etap edukacyjny. Rozpoczyna się czas poszerzania horyzontów, wchodzenia w samodzielność i kształtowania umiejętności. Otrzymany prezent traktujcie dwojako. Niech z jednej strony będzie niezbędną pomocą dydaktyczną w procesie edukacji szkolnej, zaś z drogiej niech stanie się chwilą relaksu i odpoczynku po całym twórczym dniu w szkole. Powodzenia !