BRAVE KIDS w naszym Ośrodku

W dniu 18 października 2021 r. wychowankowie naszego Ośrodka mieli możliwość uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z  artystami Cyrku „Debere Berhan”. Goście przyjechali z Etiopii w ramach projektu „BRAVE KIDS TOGETHER AUTUMN” realizowanego przez Fundację Wymiany Kulturowej „to TU to TAM” z Przemyśla, w dniach 14-19 października.

Występ wzbudził wiele emocji, umiejętności akrobatyczne, żonglerskie i taneczne – zachwyt. Publiczność – od przedszkolnych maluchów do najstarszej młodzieży oraz pracownicy Ośrodka – z podziwem obserwowała pokazy. Bardzo ważnym elementem był przełamujący wszelkie bariery, szczery, radosny i prawdziwy kontakt artystów z widzami, łącznie z zaproszeniem najmłodszych do wspólnej zabawy. Brawom i uśmiechom nie było końca.

Wydarzenie miało szczególne znaczenie dla naszej społeczności, gdyż jedna z artystek to  osoba niesłysząca – uczniowie mogli się przekonać, że ich niepełnosprawność nie ogranicza wszystkich możliwości, że ciężka praca i trening prowadzą do sukcesu.

Jednocześnie dwie uczennice naszego Technikum miały okazję bliżej poznać trupę z Etiopii na warsztatach „Brave Kids”, uczestniczyły również w pokazie finałowym na Zamku Kazimierzowskim. Projekt był bardzo interesujący i inspirujący, przybliża ludzi różnych kultur, którzy na pozór są tak inni, a naprawdę więcej nas łączy niż dzieli. Wspólny czas, wspólne działanie i budowane zrozumienie zawsze jest drogą do akceptacji innych i kształtowania poczucia jedności.