Baśniowy świat dźwięków

Świat baśni i bajki jest światem, który pociąga i fascynuje wszystkich: dorosłych i dzieci. To przestrzeń, w której można odpocząć, zapomnieć o trudach codzienności, przenieść się w krainę wyobraźni i magii. A jeśli bajka i baśń jest osnuta piękną muzyką, człowiek staje się uczestnikiem prawdziwej uczty duchowej.

I taką właśnie okazje mieli niedawno nasi kochani wychowankowie.

Uczniowie klas: 1a, 1g, 2a, 4 i 5 szkoły podstawowej oraz kilku dzielnych Przedszkolaków wraz ze swoimi wspaniałymi nauczycielami,  wybrali się na koncert muzyki klasycznej do zabytkowej sali Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Koncert prowadzony był i realizowany przez członków i sympatyków tegoż towarzystwa. Nasi uczniowie mogli posłuchać pięknych utworów, wykonywanych na żywo przez nauczycieli i uczniów  szkół muzycznych z Przemyśla, Jarosławia i Przeworska. Tytuł koncertu brzmiał: „Baśniowy świat dźwięków”.

Utwory, które można było wysłuchać, pobudzały wyobraźnię, budziły pozytywne, ciepłe uczucia i emocje, zachęcały do wspólnych rozmów o muzyce z prowadzącą koncert  między utworami. Można było na chwile spotkać się z muzyczną pszczółką Mają, Smerfami, Królem Lwem czy przeuroczym Shrekiem. Nasi uczniowie mieli również  okazje dowiedzieć się o sposobie gry na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, trąbce  czy waltornii. Zasmakowali też pobyty w historycznym miejscu  w Przemyślu, b

owiem Sala koncertowa towarzystwa muzycznego jest najstarszą salą koncertową w Przemyślu oraz jedną z najstarszych sal towarzystw muzycznych w Polsce, ma już 159 lat. Cala atmosfera koncertu sprawiła, ze braw, radości i uśmiechu nie było końca. Wszyscy w dobrych nastrojach powrócili do szkoły.

Dziękujemy Towarzystwu Muzycznemu za zaproszenie i mamy nadzieję na kolejne koncerty muzyki klasycznej.