Barwy jesieni nad Solińskim Jeziorem

Barwy jesieni nad Solińskim Jeziorem.

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku, trudno o bardziej kolorowy i nasycony zapachami czas… Barwy przyrody tworzą niczym artystyczny pejzaż, który wprawia w zachwyt nawet największych pragmatyków.  A Jesień w bieszczadzkiej Solinie? Chyba nie można wyobrazić  sobie piękniejszego miejsca, aby móc  na własne oczy dostrzec niepowtarzalne  zmiany zachodzące w przyrodzie.  Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej postanowili się o tym przekonać na własne oczy. 

Nasza przygoda rozpoczęła się w październikowy piątkowy poranek. 4 stopnie Celsjusza na początku wprawiły nas w lekki dreszczyk emocji, ale nie na długo, przecież  dziecięce uśmiechnięte buzie potrafią rozgrzać każde serduszko. Z każdym kilometrem Pana Marcina, naszego zaprzyjaźnionego i zawsze uśmiechniętego kierowcy, robiło się coraz cieplej, a ostatecznie bieszczadzkie góry przyjęły nas piękną słoneczną pogodą. Było wspaniale…

Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem spacerowali po największej zaporze w Polsce, zadawali miliony pytań i czekali na wyczerpujące odpowiedzi, zaś otaczająca nas przyroda co chwile zapierała dech w piersi. Drzewa intrygowały milionami barw, od  intensywnej zieleni po niespotykaną purpurę, zaś świeże powietrze i bieszczadzki klimat doskonale wpływały na samopoczucie.

Dzięki takim wycieczkom uczniowie w wyjątkowy sposób łączą naukę z przyjemnością i z całą pewnością na długi czas zapamiętają te wyjątkowo spędzone chwile.