APEL „STOP PRZEMOCY” – odpowiedzialność karna nieletnich

„Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych”.

Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej

Konstytucja to najważniejszy dokument w naszym państwie, który jednoznacznie zabrania stosowania przemocy w jakimkolwiek celu i miejscu. Zarówno. Mimo tego zacytowanego artykułu, jak i paragrafów odpowiednich kodeksów regulacji prawnych, przyznajcie sami: przemoc jest w naszym świecie! Agresywne zachowania względem drugiego człowieka przejawiają i dorośli i dzieci w świecie realnym, jak i wirtualnym.

My zdecydowanie mówimy „STOP” takim zrachowaniom.  Zachęcając uczniów do wcześniejszego przemyślenia swoich czynów, wpisów w internacie, wypowiedzi ponieważ słowa i czyny ranią na całe życie.  

Chcą uwrażliwić naszych uczniów na tematy związane z przemocą został zorganizowany w szkole ponadpodstawowej w SOSW NR 2 apel szkolny dot. konsekwencji prawnych negatywnych zachować wśród młodzieży mi.in. został poruszony temat picia alkoholu, mowy nienawiści, przemocy fizycznej i psychicznej, cyberprzemocy oraz stalkingu, a wszystko to dzięki zaprzyjaźnionej sierż.sztab. Alicja Tysowska-Prejzner z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Dziękujemy serdecznie za współpracę i duże zaangażowanie podczas poruszanych jak, że trudnych tematów. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym spotkaniu😊.