Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie okazaniem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od codzienności i przenieść w świat fantazji i marzeń.

29listopada w świetlicy Internatu odbyły się Andrzejki, z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich chętnych, dzieci i młodzież oraz grono pedagogiczne. Impreza andrzejkowa rozpoczęła się prezentacją multimedialną dotyczącą historii oraz związanych z nią tradycji. Następnie rozpoczął się czas „magii i wróżb”.

Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, a piękne wróżki przepowiadały przyszłość. Nie mogło zabraknąć również wróżenia z wosku, łupin jabłek, butów, a także innych atrakcji (kalambury, gry, zawody).

Były też łakocie i uroczysta kolacja, następnie starsza młodzież bawiła się podczas dyskoteki. Zabawa dla dzieci i młodzieży była wspaniałą rozrywką i zawierała elementy edukacyjne. Wszyscy zapamiętają te Andrzejki na bardzo długo, a piękne wspomnienia będą ogrzewały zimowe wieczory.