Wyjście do muzeum kl. 1-3

Święta Wielkanoce to najważniejsze i najstarsze  święta w tradycji chrześcijańskiej na całym świecie. Ponad dwutysięczna tradycja sprawia, że ich historia i sam przebieg jest bardzo bogaty, głęboki, przepełniony niezwykłą symboliką, a jednocześnie święta te są barwne, ciekawe, kolorowe, dające radość w ich przeżywaniu zarówno dzieciom i starszym.

Chcąc więcej się dowiedzieć o tym ważnym czasie, grupa naszych dzielnych uczniów klas 1 -3 szkoły podstawowej z naszego Ośrodka, wraz ze swoimi opiekunami, wyruszyła do Muzeum Historii miasta Przemyśla. Była to też świetna okazja, aby zaznajamiać naszych młodszych uczniów z ważnymi miejscami na mapie Przemyśl oraz uczyć ich zachowania się w takich szczególnych, niecodziennych miejscach.

W czasie zajęć edukacyjnych nasze pociechy miały okazję pooglądać i wysłuchać prezentację poświęconą nadchodzącym świętom. Dzieci bardzo aktywnie wzięły w nich udział, dzieląc się potem swoją wiedzą, zwyczajami jakie panują w ich domach oraz zadając pytania, na które nie znały odpowiedzi.

Największą jednak frajdę naszym podopiecznym sprawiły warsztaty wielkanocne. Każde z dzieci mogło wykonać swoją, autorską pisankę świąteczną. Jaja ozdabiane były metodą decoupage, czyli naklejanie dowolnego wzoru z serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a potem zabezpieczenie całości lakierem. Prace wykonywane były pod okiem pracowników muzeum oraz obecnych na warsztatach wychowawców. Pisanki udały się naszym dzieciom przepięknie!!! Każda była inna, piękna, kolorowa, pomysłowa. Ale najważniejsze, że własna i niepowtarzalna.

Radość i duma z wykonanych prac naszych Milusińskich była wielka, a kolejna, nowopoznana dawka wiedzy o  Świętach Wielkanocnych sprawiła, że wszyscy w doskonałych humorach wrócili do Ośrodka.