Wyjątkowa wycieczka na Kalwarię Pacławską

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II. 

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy 3 Szkoły Podstawowej przygotowują się do wyjątkowej chwili, chwili spotkania z Jezusem w postaci  Pierwszej Komunii Świętej. Na krótko przed tym uroczystym dniem, gdy zegar wybija coraz szybciej godziny, a przygotowania są w pełni, rodzice razem ze swoimi pociechami w towarzystwie opiekunów z naszego Ośrodka, wybrali się na wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej.

A była to wyjątkowa wycieczka… Najpierw podążaliśmy wysoko wzniesionymi, krętymi dróżkami do Świętej Magdaleny, napawając się urokami przyrody i spokojem, który pozwalał na wyciszenie i przemyślenie wiele nurtujących spraw. Następnie przyszedł czas na wspólną modlitwę w Klasztorze Franciszkanów, gdzie każdy ze zgromadzonych mógł zanieść swoje prośby i troski do Matki Bożej.

Uduchowieni, z pieśnią na ustach wyruszyliśmy w kierunku wieży widokowej, z której rozpościerał się przepiękny pejzaż doliny Wiaru, a niekończące się pałacie pól rzepaku i różnobarwnej zieleni zachwyciły absolutnie wszystkich. Całą wyprawę zakończyliśmy przy wspólnym ognisku z pieczoną kiełbaską, gdzie niekończące się opowieści, żarty i anegdoty mogły trwać bez końca.

Rodzicom serdecznie dziękujemy za tak mile spędzony wspólnie czas, za zaangażowanie i otwartość. Było cudnie 🙂 🙂 🙂