Wycieczka do grodu Kraka

Dawno, dawno temu… tak zazwyczaj zaczynają się wszystkie baśnie, bajki i legendy. Właśnie legendy o Krakowie, były dla klasy pierwszej branżowej inspiracją do odwiedzenia grodu Kraka czyli Krakowa, który jest magicznym miastem, urzekającym swym pięknem, przyciągającym spokojem.

Każdy z uczniów zapoznał się z wybraną legendą i podczas podróży pociągiem opowiadał ją innym. Były one bardzo ciekawe, intrygujące, czasami straszne i…wzruszające.

Spacerując urokliwymi ulicami Krakowa: Floriańską, Grodzką, Gołębią, Sukiennicami, Rynkiem – szukaliśmy zaklętych rycerzy – Legenda o zaczarowanych gołębiach. Podziwialiśmy wnętrze kościoła Mariackiego, ołtarz Wita Stwosza, witraże, spoglądaliśmy na wieże – na jednej grany jest hejnał, w drugiej umieszczony dzwon. Według  Legendy o wieżach kościoła Mariackiego – podczas ich budowy, brat zabił brata. Przypomniała nam się też Legenda o Hejnale Mariackim.

Na Wawelu poczuliśmy przypływ sił i pozytywnej energii, to pewnie za zasługą Czakramu – magicznego kamienia. Delektując się architekturą, atmosferą zamku, poczuliśmy się jak królowie, którzy tam mieszkali. Pod murami Wawelu spotkaliśmy smoka wawelskiego, który zionął ogniem (Legenda o smoku wawelskim).

Pospacerowaliśmy jeszcze po Plantach, pozwiedzaliśmy kościoły np. kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, Świętej Anny, podziwialiśmy rzeźbę współczesnego artysty Igora Mitoraja, zrobiliśmy zakupy w Sukiennicach i zjedliśmy obiad.

Po tak dużej dawce historii i wrażeń, przenieśliśmy się do świata złudzeń wzrokowych czyli do Muzeum Iluzji. Ciekawe i często nieprzewidywalne doznania wzrokowe, iluzje optyczne, historyczne, plastyczne, fizyczne, to dla nas coś nowego i zaskakującego. Każdy był ciekawy co jeszcze go zaskoczy. Bardzo miła pani przewodnik Jadwiga, pomagała nam tam się odnaleźć.

Była to tak fantastyczna wycieczka, że już planujemy następną😊. Nasza klasa jest the best!