Witaj Święty Mikołaju!

Witaj Święty Mikołaju!


Szóstego grudnia

Na całym świecie

Święty Mikołaj

Odwiedza dzieci.

Pędzi na saniach

Z reniferami

Za chwilę stanie

Pod twymi drzwiami.

Dużo podarków

W swym worku niesie

Tobie na pewno

Też coś przyniesie…

                 Maria Lorek

 

Święty Mikołaj… Legend jest kilka, opowieści i historii możemy mnożyć tysiące, ale jakby nie patrzeć, Jego przyjście zawsze wywołuje wiele emocji u najmłodszych  i tych troszkę starszych tez J Święty Mikołaj – wyjątkowa postać, przepełniona miłością do dzieci i dobrocią serca. Ubrany w piękny czerwony płaszcz, czarne wysłużone buty, z czapką na głowie, długą białą brodą i workiem prezentów w dłoni, uśmiechnięty i radosny, otwiera serca najmłodszych dodając im radości i niekończącego optymizmu.

W naszym Ośrodku, najmłodsi wychowankowie z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, podczas poniedziałkowych zajęć, zostali wyjątkowo przyjęci przez swoich terapeutów ubranych w mikołajkowe czapeczki. Prawdą jest, że zostali oni oficjalnie wydelegowani do reprezentowania, zapracowanego wówczas Mikołaja, i rozdania drobnych słodkich upominków każdemu z wychowanków. Mikołajkowa misja przebiegła pomyślnie, a radosne śmiechy dzieci i ich rodziców słychać było w całej szkole.

Drogie dzieci, pamiętajcie, że przedświąteczny czas jest niezwykle ciepły i rodzinny, przepełniony wiarą i nadzieją, nasycony dobrem i empatią. To właśnie teraz warto uświadomić sobie, że niewidoczne dla oczu jest najważniejsze, a  drobne gesty życzliwości zawsze są niesłychanie twórcze, bo przecież każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.