W duchu patriotyzmu

Pierwsze dni maja są szczególnie ważne dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków. Przeddzień Majowych Świąt Państwowych cała nasza społeczność spotkała się na uroczystej akademii . Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie w krótkich referatach i prezentacjach multimedialnych przedstawili w ciekawy sposób rys historyczny powyższych  świąt:

  • 1maja- Święta Pracy,
  • 2maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej,
  • 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Akademia była patriotycznym przeżyciem i  okazją do uświadomienia uczniom znaczenia słów ojczyzna i patriotyzm.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu migania i śpiewania Hymnu Polskiego. Zwycięzcy będą mogli miło spędzić czas w kręgielni „Japa”.

Ważnym punktem programu, który wywołał refleksję i uśmiech widowni, był pokaz mody pt. „Biel i czerwień w modzie”. Kolory biały i czerwony  są charakterystyczne i ważne dla nas Polaków. W dniach uroczystości państwowych ubieramy się odświętnie,  z szacunkiem i dumą je akcentujemy. W pokazie zaprezentowały się dzieci z przedszkola i starsi uczniowie w  strojach  np. galowym, okazjonalnym, wieczorowym, swobodnym, sportowym.

Nasi modele i modelki poczuli się jak na prawdziwym „wybiegu”.   

Ten miły dzień był dla nas również smutny, ponieważ żegnaliśmy klasę kończącą naukę w technikum. Moment ten wycisnął łzę w oku zarówno  u nas młodszych kolegów jak i u wychowawców i nauczycieli. Dobiegł końca czas wspólnie spędzonych lat, wspólnej nauki i zabawy  na wycieczkach, dyskotekach,  rywalizacji na zawodach sportowych. Tak to już jest, że coś się zaczyna i coś się kończy.

Nie żegnamy się z Wami koledzy i koleżanki z klasy 4tb . Bramy Ośrodka są zawsze dla Was otwarte a Wy jesteście tu mile widziani. Życzymy Wam spełnienia marzeń i sukcesów w dalszym życiu.