W duchu patriotyzmu od najmłodszych lat

Słowo „patriotyzm” oznacza „miłość ojczyzny”. Wywodzi się z języka łacińskiego, od wyrazu „patrio”, który znaczy „rodzina”, „plemię”, „naród wywodzący się od wspólnych przodków, ojców” – „ojczyzna”.

Przed nami majowe święta: 1 maja – Święto pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja –  Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Obchody majowe stanowią doskonałą okazje do krzepienia ducha patriotyzmu i poszanowania symboli narodowych już od najmłodszych lat.

Wychowankowie i terapeuci z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka chcąc uczcić tak ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia, wzięli udział w zajęciach poświęconych historii i obchodom majowych świąt. Terapeuci nie tylko  przybliżyli wiedzę na temat symboli narodowych, ale także wspólnie z dziećmi wykonali biało –czerwoną flagę, odśpiewując na koniec hymn narodowy.

Była to prawdziwa lekcja historii dla najmłodszych, którzy z ogromnym zaangażowaniem wyklejali barwy narodowe. Pamiętajmy, że na naukę nigdy nie jest za wcześnie, a kultywowanie tak ważnych idei patriotycznych warto zacząć jak najprędzej.