Ośrodek zrobił się niebieski…

            2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

            A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy uświadomić sobie, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. W tym dniu wszyscy  zaangażowani przybierają kolor niebieski.

            Nasz Ośrodek, w piątek 1 kwietnia, także przybrał błękitne barwy. Baloniki, niebieskie kokardki i tulipany cieszyły wszystkich uczniów i pedagogów. Dodatkową atrakcją była wizyta przedstawicieli Policji Komendy Miejskiej w Przemyślu. Najmłodsi mogli usiąść w radiowozie, włączyć syrenę i bliżej poznać prace funkcjonariuszy. Serdecznie dziękujemy za pamięć i zainteresowanie potrzebami naszych uczniów.  Byliśmy z Wami i zawsze będziemy !!!