Konkurs migania i śpiewania Hymnu Polskiego

W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi tj. Dniem Flagi oraz Świętem Konstytucji 3 Maja w SOSW nr 2 w Przemyślu w dniu 27.04.2023r. odbył się konkurs migania i śpiewania Hymnu Polskiego. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie, począwszy od grup przedszkolnych, a skończywszy na uczniach Szkoły Policealnej.

Podczas konkursu jury oceniało prawidłowe użycie znaków ideograficznych, synchronizację znaków z tekstem, synchronizację znaków z tekstem i rytmem „Mazurka Dąbrowskiego”, synchroniczność wykonywania Hymnu przez wszystkich członków grupy, poprawność znajomości melodii i rytmu utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne i estetyczne. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej i szacunku do symboli narodowych, zdobyciu wiedzy o historii hymnu , którą uczniowie mogli poznać poprzez specjalnie przygotowaną prezentację pt. „Historia Hymnu Polskiego” oraz kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni,  wrażliwości estetycznej i rozwijanie zdolności uczniów.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, prezentując Hymn w całości. W przygotowaniu do konkursu pomagali wychowawcy klas, którym serdecznie dziękujemy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a szczególnie wyróżnieni zostali: kl. I a SP, kl. III Szkoły Branżowej oraz indywidualnie za wykonanie wokalne Natalia Uzar [uczennica kl. I Technikum] oraz Aleksander Ciasnocha [ uczeń kl. VIII SP], za wykonanie Hymnu w języku migowym. W nagrodę zwycięzcy wraz z wychowawcami będą mogli spędzić miło czas w kręgielni „ Japa”. Życzymy udanej zabawy!