Drożdżówki z serem

Najmłodsi wychowankowie naszego internatu wraz z wychowawcą nie próżnują i działają w naszej internackiej kuchni racząc wszystkich pysznymi drożdżówkami z serem. Takie zajęcia to nie tylko sposób na mile spędzony czas, ale także  możliwość rozwijania zainteresowań i umiejętności kulinarnych.

Podczas takich warsztatów uczymy  się przyrządzać posiłki w sposób zrównoważony i racjonalny. To dobry moment na naukę radzenia ze swoimi emocjami, czasem nawet porażką. Są idealnym miejscem do rozwijania umiejętności radzenia sobie i działania w sytuacjach konfliktowych.

Nasze zajęcia uczą nas zarządzania czasem oraz współpracowania w grupie.  W miły i przystępny sposób uczymy się matematyki ważąc wszystkie produkty oraz dodając do siebie gramatury różnych składników.

Uczymy się jednostek miar oraz wykorzystujemy posiadaną wiedzę od razu w praktyce. Takie zajęcia to idealny moment na ćwiczenia słownikowe, gdzie uczymy się nowego słownictwa oraz wykorzystujemy już znane nam słowa by rozszyfrowywać różne przepisy i wybierać te najbardziej nas interesujące.

Najważniejsze jednak dla nas jest to, że możemy ten czas spędzić razem świetnie się bawiąc i oczywiście jedząc smaczne i własnoręcznie przyrządzone drożdżówki.