„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

Antoine de Saint – Exupery

Okres Świat Bożego Narodzenia to szczególny czas, przepełniony miłością, dobrocią serca i wiarą w wielką moc „cudu narodzin”. Właśnie w tym wyjątkowym czasie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już kolejny raz, zwróciło swój wzrok na naszych  wychowanków z Ośrodka, organizując przepiękne paczki od Świętego Mikołaja.

Nie od dziś wszystkim wiadomo, że wyobraźnia dzieci nie zna żadnych granic, że pokonuje najbardziej sztywne schematy, powodując iż niemożliwe staje się możliwym. Tak też było tym razem. Nasi uczniowie, używając swojej kreatywności i wyobraźni stworzyli niezwykle oryginalne wiadomości do Świętego Mikołaja. Niektórzy marzyli o czterokołowym samochodzie, inni o bajecznej lalce, a jeszcze inni zapragnęli wymarzoną kolejkę czy klocki lego.

Mikołaj przebrany za organizatorów akcji TPD, miał nie lada trudne zadanie, ale kto miałby podołać jak nie On. Uczniowie z klas I – III zostali wyróżnieni i otrzymali piękne paczki, które sprawiły ogromną radość i wzruszenie podopiecznych SOSW nr 2.

Dziękujemy przedstawicielom  TPD za pamięć i radość na twarzach naszych wychowanków, za życzliwość i ogromne serca dla potrzebujących. W tym szczególnym okresie życzymy wiele radość i ciepła, dobroci serca i nieustającej wiary  w sens Waszej wspaniałej misji, którą od wielu  lat pełnicie.