Grupa VII

Grupa VII

wychowawcy: mgr Anna Wiatrowska – Wawro, mgr Tomasz Wołczyk

Dom rodzinny stanowi podstawę i scala całą osobowość młodego człowieka. Jest jakby kolebką jego charakteru, bazą rozwoju emocji, przystanią gdzie można odpocząć, nabrać sił i ciągle zaczynać z nową nadzieją kolejny dzień. Świadomość tej prawdy stała się w prostej linii wyznacznikiem naszej pracy z grupą  VII chłopców, w skład której wchodzi Ośmiu Wspaniałych: Kacper, Jakub, Kacper, Adrian, Bartosz, Kamil, Patryk oraz Michał.

Mając cały czas na celu dewizę: „Internat drugim domem”, tak planujemy naszą pracę, aby wziąć pod uwagę każdy aspekt rozwojowy, w niełatwym wieku dojrzewania, naszych Chłopców. A zatem: zbilansowaną dietę, czas na higienę ciała oraz porządki w pokojach, optymalną porę na naukę i zadania domowe, odpoczynek, czas wolny i spotkania z rówieśnikami.

Nie może i nie brakuje w naszej codzienności rozwijania pasji sportowych, które w sposób szczególny ukochali nasi podopieczni. Dlatego mają oni  do dyspozycji: boisko, siłownię, basen, salę gimnastyczną, a co za tym idzie treningi piłki nożnej, ręcznej, koszykowej, siatkowej czy ping ponga. Owocuje to w liczne wyjazdy na turnieje ogólnopolskie, prawie zawsze nagradzane pucharami zwycięstwa.

Organizowane są wyjścia do kina, muzeów, spływy kajakowe, wędrówki górskie, wycieczki rowerowe oraz całodzienne wyjazdy poza nasze miasto. Wieczorami Chłopcy mogą korzystać na terenie internatu z bilarda, piłkarzyków, kina domowego, gier komputerowych, planszowych oraz kina domowego.

Wieczory, szczególnie te długie jesienne i zimowe, sprzyjają wspólnym wypiekom i innym kulinarnym szaleństwom w kuchni, okraszonych nie rzadko dobrą zabawą, salwą śmiechów i humorystycznych sytuacji.

Staramy się, aby chłopcy mieli pewność i przekonanie, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc, rozmowę, wsparcie i poczucie, ze wychowawca, choć nie zastąpi Rodziców, to jest tym, któremu można zaufać i z którym można rozwiązać  swoje problemy. Dlatego staramy się być blisko ich życia, problemów, radości, sukcesów i porażek.

Sprzyjają temu wspólnie obchodzone i przeżywane święta, uroczystości, ważne wydarzenia, urodziny, imieniny oraz inne kalendarzowe okazje. Czas spędzony przy jednym stole stanowi wyjątkowe chwile w naszym internatowym życiu.

Czy Internat drugim domem jest? Nasz na pewno!